Potrebujem niekoho na starostlivosť o moje financie?

Každý z nás ma nejaké zmluvy s finančnými inštitúciami. Povinné zmluvné poistenie, poistenie domácnosti, nejaký úver, starobné dôchodkové sporenie, poprípade sporenie. Zmluvy si zakladáme z dôvodu nutnosti, potreby a niekedy ani nevieme prečo. Prídeme do banky, poprípade stretneme niekoho kto robí s financiami a niečo „dobré“ nám ponúknu. Zmluva sa podpíše a my platíme a niekedy ani nevieme, za čo presne. A hovoríme si veď sme poistení, splácam úver, všetko je ok.
Ale vieme v skutočnosti za čo všetko platíme? Máme naše zmluvy nastavené tak, že ak sa nám niečo stane, tak nebudeme musieť riešiť, či máme dosť peňazí na pravidelné platby a bežný život?
Naša situácia sa postupne mení. Zakladáme si rodinu, máme deti, môžeme mať nejaké nehody, bohužiaľ aj choroby. Zrazu zistíme, že z poistenia, ktoré si platíme, nemáme na nič nárok, resp. iba na nejakú časť. Doťahujeme sa s poisťovňou, s bankou na znížení splátok, rušíme sporenia.
Nebolo by príjemné, keby sme na všetky tieto záležitosti mali niekoho? Niekoho, kto sa v tom vyzná a ukáže nám ako by sme to mali mať nastavené správne? Niekoho kto bude riešiť veci komplexne, aby dávali zmysel, nie len čiastkové riešenia?

Zdieľať tento článok